aktualizace 26.02.2021
Odrůdy jablek
AGROSAD Velké Bílovice, spol. s r.o.

Granny Smith

Granny Smith jablka jsou světle zelené barvy. Granny Smiths mají nízkým obsah kalorií s vysokým obsahem vlákniny a draslíku. Tato odrůda je doporučována jako součást zdravé výživy a diety. Její pevná, nakyslá, šťavnatá dužina se hodí na pečení.

         

Red Delicious 

Red Delicious Barvou karmínové až tmavě červené jablko. Tato jablka mají poměrně tuhou slupku a sladkou žlutou dužinu. Chuť někdy přechází až do jemné nahořklosti.

       

Jonagold

Tvar plodů je dosti pravidelný, kulovitý až vysoce kulovitý.. Slupka je slabě mastná, hladká a středně pevná. Základní barva je zpočátku zelenavě žlutá, později žlutá. Krycí barva je oranžově červená a je nanesena mramorováním a nepravidelným žíháním v průměru asi na 50% povrchu. Dužnina je dosti jemná, středně pevná, chruplavá a šťavnatá. Barvu má žlutavou. Chuť má sladce navinulou, mírně aromatickou, výbornou.

Golden Delicious

Tvar je vysoce kulovitý až kulovitý, ke kalichu mírně zúžený. Slupka je většinou hladká, suchá, matně lesklá. Základní barva je zelenožlutá, později zlatožlutá, někdy s narůžovělým až slabě oranžovým líčkem. Dužnina je žlutavá, pevná, dosti jemná, šťavnatá, časem moučnatí. Chuť je navinule sladká, příjemně aromatická, při dobrém vyzrání plodů výborná. Vhodné pro uskladnění.

Gala

Tvar plodů je souměrný, vysoce kuželovitý až mírně soudkovitý. Plody jsou tvarově vyrovnané. Slupka je slabě mastná, hladká nebo slabě síťovitě rzivá. Základní barva je zpočátku nažloutlá, později sytě žlutá. Krycí barva je jasně červená a je nanesena mramorování a nepravidelného žíhání. Dužnina je pevná, chruplavá a přiměřeně šťavnatá. Barvu má žlutavou. Chuť má sladší, mírně aromatickou, velmi dobrou. Není vhodná k dlouhodobému uskladnění.

Idared

Tvar je kulovitý až ploše kulovitý. Slupka je hladká, lesklá, jen slabě mastná. Základní barva je žlutozelená, později nazelenale žlutá. Z větší části bývá překryta jasně červeným líčkem, které v okrajových partiích přechází do červeného mramorování. Dužnina je bílá až slabě krémová, jemná, křehká, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, jemně aromatická, v průměru dobrá až velmi dobrá. Vhodné pro uskladnění.

Topaz

Kříženec odrůd Rubín a Vanda. Plod je středně velký až velký, ploše kulovitého tvaru.Zelenožlutý, překrytý červeným žíháním.Dužina je krémová, křehká, velmi šťavnatá, aromatická, chuť sladce navinulá.Lze použít na výrobu dětské výživy (bez obsahu reziduí). Odrůda vhodná pro uskladnění.

       

Úvod Produkty Odrůdy jablek O nás Certifikáty Fota Provozní doba Kontakt Odrůdy jablek